![]() |
|
Защо Шърли е некадърник.. - Printable Version +- Iron Maiden Bulgaria Forum (https://ironmaiden-bg.com/forum) +-- Forum: Iron Maiden - България (https://ironmaiden-bg.com/forum/forumdisplay.php?fid=4) +--- Forum: Iron Maiden (https://ironmaiden-bg.com/forum/forumdisplay.php?fid=13) +--- Thread: Защо Шърли е некадърник.. (/showthread.php?tid=553) |
Защо Шърли е некадърник.. - Кико - 29th August 2010 Честно казано,"китайската" версия на The Alchemist, така ме грабна,че я свалих и я замених в плейъра с оригинала. Двете ги слушах една след друга няколко пъти и просто миксът от ютюб е по-добър.Не говоря за качество на звука,а за самия микс на каналите. Защо Шърли е некадърник.. - stiff - 29th August 2010 Знаех си аз, че един ден ще си имаме такава тема. Беше неизбежно. Само да кажа в началото- не нито ЗА, нито ПРОТИВ Кевин, но той не е некадърник. Човекът е работил с много имена, противно на разпространената идея, че е записвал само за Dream Theater. Напротив, Slayer, Aerosmith, Journey и май The Black Crowes- това не е малко. Бил съм в студио минимум 10 пъти, знам колко е важен човекът зад пулта. Едва ли Maiden (и най вече Steve) не чуват какво става, за да ги виним във всички смъртни грехове. Друг е въпросът, че и последният албум страда от ефектите на loudness war (май Dr. Feelgood беше постнал нещо в тази връзка - надпреварата в силата на звука, от която почва да боли глава и получаваш преждевременна умора на слуховия апарат. Това е заради прекомпресирания, често изкривен звук и премодулацията. Защо се прави, това е отделен въпрос.
Защо Шърли е некадърник.. - Кико - 29th August 2010 Кевин Шърли няма как да бъде некадърник.Несериозни са такива определениq, за човек, който е миксирал албуми на Мейдън,Слейър,Аеросмит и т.н. Нито един от нас, не е чак дотам компетентен, за да може да даде най-точно оценка на г-н Шърли. Въпреки това, стилът му, не ми допада особено много. Но се успокоявам с мисълта - "Steve knows the best". Защо Шърли е некадърник.. - Morticia Dickinson - 29th August 2010 За мен пича не си е свършил работата. Ако ще и с Елвис и Елизабет 4 да е работил, албума думти и Брус звучи много странно. Не знам дали е некадърник или непрофесионалист, или просо тук нещата не са отличен 6, но албума не е с кристален звук. Извинете но Ел Дорадо звучи съвсем друго яче на живо и кърти мивки отвсякъде, а на запис е бавна и скучна Защо Шърли е некадърник.. - jorro - 29th August 2010 Да си призная честно, когато едно време излезе Brave New World бях очарован от звученето на този албум, и като прибавим че албума е доста силен в музикално отношение много ме грабна още от първото слушане - спомням си че веднага се разтаршувах да видя кой е този Кевин Шърли... и така с времето и наближаването на следващия им албум изгарях от нетърпение да чуя продължението на това звучене (във всеки албум на групата си има приемственост между звученето от предходния албум и настоящия , за жалост обаче Dance of Death ме попари, толкова време мина от излизането му и още не мога да го приема насериозно, първо че повечето песните ми се струват малко слаби за да попаднат в албум на Мейдън и то след BNW, и второто и по дразнещо за мен а именно звука - ужасен е...вече писах някъде...заглъхнали барабани, основно соло барабанаа на Нико, касите му също не се чуват отчетливо а китарите мн пращят на моменти:devilsmiley: В АМОЛАД нещата са по добре, за мен даже отлични - доста естествен звук вади албума (в едно интервю Шърли казва че това е първия албум на групата който е записан без да бъде мастериран, няма допълнително добавяни еквалайзери, компресии и т.н и е втория албум след BNW, който е записван на живо в студиото и така се е получил един много жив "саунд". За TFF ми е малко трудно да говоря, предвид това че много взе да ми влиза под кожата албума , мога само да отбележа че в песни като Starblind и Мother of Mercy вокалите звучат доста измъчено...незнам наистина толкова ли може Кевин Шърли или така му е харесало звученето, аз лично си ги харесвам песните и така, но като слушам тези експерименти в youtube с нови еквалайзери основно на вокалните линии си мисля че е можело и по добре да звучат нещата в албума като цяло.
Защо Шърли е некадърник.. - guberman - 29th August 2010 Хора,а замисляли ли сте се,че след като албума е готов групата е тази,която има възможността първа да чуе продукцията.Е,щом Стив и со. са харесали саунда какво да плюем Кевин.Може би Iron Maiden искат да звучат така:eusa_think: Защо Шърли е некадърник.. - jorro - 29th August 2010 Прав си, нищо не става без съгласието на Стив Харис и компания, така че дори и звученето във всеки албум си е въпрос на тяхна нагласа, желание и претенция!Така че може би истината е посредата, в този ред на мисли всички знаем че Стив Харис е копродуцент, което допълнително потвърждава тази теза... И докато тук нещата ми харесват не мога да му простя за продуцирането на Dance of Death...
Защо Шърли е некадърник.. - Dragontear - 30th August 2010 Не забравяйте и че лафове като A REAL LIVE ONE са минали през STEVE... а за мен има дори по добри бутлези! Защо Шърли е некадърник.. - kosio - 30th August 2010 Много свежо ми звучат тези ремикси. Мисля си, че ако намерим отнякъде оригиналните му mp3-ки ще бъде убиец. Всъщност някой има ли идея как да се направят wav-файлове и да се експортват просто малко по-бързо, мисля, че това ще е идеално. Аз имам някаква Cool edit pro Намерих го. Сега ги правя на 110% и ще заспят Защо Шърли е некадърник.. - Dragontear - 30th August 2010 Хора.. това са е просто един еквалайзер защо се занимавате с глупости като експортвате мр3-ойки от Youtube... Настройте си просто еквалайзера на Уинампа или уредбата мамка му ! |